Bezpieczny seks to podstawa!

Polska nie należy do grona takich krajów, w których HIV, choroby weneryczne oraz pozostałe schorzenia przenoszone drogą płciową należą do bardzo popularnych. Powodów jest całkiem sporo, głównie chodzi o to, że jesteśmy nadal dosyć konserwatywnym społeczeństwem, do tego przeciętny Polak jest jednak myślący, zdaje sobie sprawę z zagrożeń, więc zabezpiecza się. Chociaż niestety jest sporo wyjątków, po prostu często wychodzimy z takiego założenia, iż z uwagi na to, że istnieje małe szanse zarażenia się jakimś choróbskiem od partnera bądź partnerki, to bezpieczeństwo seksu jest mało istotnym tematem. Cóż, naprawdę nie możemy myśleć w taki sposób, ponieważ Polacy – mężczyźni i kobiety, są coraz bardziej otwarci. Z roku na rok spada wiek pierwszej inicjacji seksualnej, do tego mamy statystycznie coraz więcej partnerów łóżkowych.

W skrócie – jeżeli jesteśmy mężczyznami, musimy nosić ze sobą paczkę prezerwatyw, jeżeli zaś jesteśmy kobietami, nie możemy dopuścić do zbliżenia seksualnego z takim facetem, który nie uznaje gumek. Na polskim rynku jest dostępnych sporo rodzajów prezerwatyw – cienkie, ale równie dobrze grubsze, owocowe, kolorowe, prążkowane czy chociażby z wypustkami. Tak naprawdę bardziej istotne od koloru gumek jest to, aby były one odpowiednio dobrane pod względem rozmiaru. Muszą ponadto cechować się bardzo dużą solidnością wykonania. Prezerwatywa nie może być zbyt ciasna, ale także zbyt duża. W pierwszym przypadku może pęknąć, w drugim zaś, zsunąć. Każdy mężczyzna, który miał do czynienia z prezerwatywami, zapewne wie, iż aby dobrać odpowiednie gumki, trzeba po prostu zmierzyć obwód penisa we wzwodzie.

Pamiętajmy także o tym, aby sięgać wyłącznie po prezerwatywy najbardziej uznanych producentów. Durex, Skyn czy Pasante są naprawdę świetnymi markami, które uchroniły miliony ludzi przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Gumki powinniśmy kupować w aptekach albo w sex shopach, nie kupujmy ich w jakichś sklepikach, bo to jednak ryzyko.


intymnosc