Czy kobiety zwracają uwagę na wzrost?

Przeciętny polski mężczyzna ma około 178 cm wzrostu, zaś przeciętna polska kobieta mierzy 165-168 cm. Oczywiście są to wszystko statystyki, a więc jest wielu facetów mających 170 czy 185 cm, jest też sporo kobiet, które mają 160, 170 czy 175 cm. Warto zastanowić się nad tym, czy przedstawicielki płci pięknej zwracają uwagę na wzrost faceta? Czy niscy mężczyźni powinni czuć się gorsi, że nie mają 188 cm wzrostu?

Na pewno mężczyzna niskiego bądź średniego wzrostu nie powinien czuć się gorszy od wysokich, zaś wysoki facet jest najzwyczajniej w świecie śmieszny, jeżeli wywyższa się, chełpi swoim wzrostem. Wzrost nie jest naszą zasługą, to wszystko kwestia genów, a także stylu życia i żywienia, który został narzucony nam przez rodziców. Jednakże można śmiało powiedzieć, że kobiety zwracają generalnie uwagę na wzrost. Zdecydowana większość! To samo można napisać o mężczyznach, którzy przecież też nie są całkowicie neutralni w tym temacie.

Wysocy ludzie mają większe szanse na sukces – np. w amerykańskich korporacjach można zauważyć bardzo dużą nadreprezentację wysokich mężczyzn na nomen omen wysokich stanowiskach, prezydenci USA rzadko zresztą są niskimi facetami. Po prostu wysocy ludzie wzbudzają większy respekt, wszystko przychodzi im w życiu nieco łatwiej. To oczywiście mocne uogólnienie, ale sporo jest w tym wszystkim prawdy. Czyli krótka piłka – tak, kobiety zwracają uwagę na wzrost u mężczyzny, często chcą umawiać się z wyraźnie wyższymi facetami, w wielu przypadkach wystarcza im po prostu kilka centymetrów różnicy, ale na pewno wzrost jest ważnym kryterium oceny faceta.

Jednakże każdy przypadek jest inny. Czyli jeżeli będziemy potrafili pokazać kobietom, że mimo niewielkiego wzrostu mamy szereg zalet – na przykład łączy nas z wysokimi facetami brak kompleksów na punkcie swojego wzrostu, jesteśmy generalnie fajnymi ludźmi, z którymi warto być, to naprawdę nie powinniśmy sądzić, iż podryw nie jest dla nas. Niewysokim jest faktycznie trudniej, ale nie mówimy o takich trudności, których nie można przeskoczyć.


lubrykanty